{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

BIEGUNKA PRZY ZAKAŻENIU GRONKOWCEM - CO ZASTOSOWAĆ

 

BIEGUNKA PRZY ZAKAŻENIU GRONKOWCEM - CO ZASTOSOWAĆ PODCZAS BIEGUNKI

 

Biegunka - kiedy o niej mówimy

Biegunka (łac. diarrhoea) zwana również rozwolnieniem to objaw chorobowy polegający na znacznym zwiększeniu liczby wypróżnień w ciągu doby, lub zmianą konsystencji stolca na płynną lub półpłynną. Biegunką określa się również stan, gdy nawet jednorazowo w stolcu pojawia się treść patologiczna, taka jak śluz, ropa lub krew. Biegunce towarzyszy wzmożona perystaltyka jelit i często kurczowe bóle brzucha.

 

Przyczyny biegunki

Istnieje wiele przyczyn występowania biegunki, z których najczęstsze to infekcje przewodu pokarmowego na tle zakażeń:

Gdy najpierw pojawiają się nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu (pod żebrami), gorączka, a na końcu biegunka, to najprawdopodobniej przyczyną był gronkowiec.
Przyczyną biegunki ostrej są głównie zakażenia bakteryjne, których źródłem jest zakażona woda, żywność, brudne przedmioty. Słowem ostra biegunka w wielu przypadkach to efekt nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny i złego przechowywania żywności oraz gwałtownego ataku gronkowca.

 

Biegunka - co zastosować podczas biegunki

Uzupełnianie i zapobieganie utraty elektrolitów i wody stanowi klucz do uniknięcia odwodnienia. Osobie cierpiącej na biegunkę należy podać do picia duże ilości wody, najlepiej wysokozmineralizowanej (zawiera elektrolity). Powinno się unikać napojów gazowanych, alkoholowych oraz bardzo słodkich (z wyjątkiem Coca Coli, bowiem zawarty w niej kwas fosforowy ma działanie anty- biegunkowe). Konieczne jest również dodatkowe przyjmowanie elektrolitów, bowiem picie jedynie wody/napojów powoduje rozcieńczenie osocza, co może prowadzić do groźnych powikłań (zaburzenia rytmu serca). Elektrolity można kupić w aptece w specjalnych saszetkach lub tabletkach do rozpuszczenia w wodzie (nie można podawać tabletek do połknięcia bez popicia min. 1l wody!). W przypadku, gdy nie ma dostępu do apteki podanie zwykłej soli kuchennej może uratować życie, należy jednak pamiętać, że jest to tymczasowy półśrodek, który nie jest w stanie uzupełnić wszystkich niedoborów.

 

Koniecznie podaj duże ilości AC Zymes (acidophilus zasiedla mikloflore jelit) oraz ZenThonic działający odtruwająco na toksyny gronkowca.

Po ustąpieniu biegunki zastosuj:

Nopalin
AC Zymes
ParaProtex

Oczyszczaj organizm Oceanem 21 lub liofilizowanym Polinesian Noni.