{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Pasożyty u człowieka, pasożyty w tkankach organizmu

 
Nieproszeni goście w naszym organizmie czyli PASOŻYTY !!!
 


 

Pasożytyu człowieka, pasożyty  w tkankach ludzkiego organizmu

Materiał ten szokuje większość ludzi. Ale szok nie jest jeszcze tym najgorszym z czym musimy się zmierzyć. Mowa będzie o rzeczach ważnych dla każdego człowieka - o pasożytach żyjących w tkankach ludzkiego organizmu i o tym jak zgubnie wpływają one na zdrowie i samopoczucie.

Pasożyty przez wiele tysięcy lat  przystosowały się do warunków życia w środku ludzkiego organizmu na tyle dobrze , że organizm sam je rozpoznać i unieszkodliwić nie jest w stanie. Pasożyty doprowadzają nasz organizm do dysbalansu, a niektóre mogą postawić pod znakiem zapytania ludzkie życie. Wg statystyk mamy szanse 9: 10 zarazić się pasożytami  czyli z 10 tylko 1 człowiek jest zdrowy. Nawet w najbogatszych krajach Europy robaczyce ma co 3 człowiek, i dorośli, i dzieci, i kobiety, i mężczyźni, i bogaci, i biedni - nikt nie jest ubezpieczony od zarażenia się pasożytami.

Epidemiolodzy świetnie wiedza, że zdecydowana większość osób na świecie jest nosicielami różnych pasożytów - od tasiemców o dużych rozmiarach, do najmniejszych, widocznych tylko pod mikroskopem.

Autorzy ostatnich medycznych badań ustalili, że w organizmach dziecięcych w 95% żyje od 1-5 rodzajów pasożytów. W organizmie ludzkim może mieszkać ok. 300 gat. pasożytów. Wbrew naszemu mniemaniu że pasożyty żyją tylko w jelicie, można je wykryć w dowolnej części naszego organizmu: płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, p. pokarmowym, krwi, skórze, głowie...

Pasożyty do organizmu dostają się różnymi drogami, najczęściej zarażenie następuje przez wypicie zarażonej wody, jedzenia, z ukąszeniem owadów, a nawet przez powietrze, gdzie kurz, pył są nośnikiem jaj pasożytów. Psie i krowie wszy przenoszą jaja glist. Zwierzęta rozgryzają je, połykają i przez swój oddech, kichanie rozsiewają na odległość 5metrów! Często do zarażenia dochodzi przy kąpieli w zbiornikach wodnych, basenach. Również często dochodzi do zarażenia w okresie życia płodowego.

Jaja owsików zachowują żywotność do 6 miesięcy na pościeli, dywanach, ręcznikach i stąd dostają się do jamy ustnej.

Jaja glisty, źle umyte truskawki, pietruszka, koper, jabłka, winogrona, gruszki.

Szaszłyk, boczek to 95% gwarancji na zarażenie się trychinellozą .

Solona ryba, kawior zarażenie tasiemcem, osiągającym długość ok. 12m, który może żyć w organizmie do 25 lat. Można zarazić się przez brudne ręce, nie tylko swoje ale również kucharzy, sprzedawców, urzędników. Jaja pasożytów przenoszone są na pieniądzach, na uchwytach w środkach komunikacji miejskiej... Wysokie stężenie jaj pasożytów znajduje się w  takich produktach jak: boczek, salami, szynka, parówki, wieprzowina, wołowina, drób, baranina, nawet kurze jajka są często zarażone.

Epidemiolodzy próbują na całym świecie walczyć z tymi napastnikami. W USA zabija się co 1000 świnię w celu badania na robaczyce.

Absolutnie pewnych sposobów na odrobaczenie mięsa nie ma, a zwykła kuchenna obróbka mięsa nie niszczy form przetrwalnikowych. Mimo gotowania, smażenia, pieczenia , ogromna ilość przetrwalników dostaje się do organizmu. Pozostaje nam tylko pokładać nadzieje w układzie immunologicznym!
  
W świetle obecnych ekologicznych uwarunkowań, działania leków, w tym antybiotyków, stresów, zmęczenia, złego odżywiania, spożywania konserwantów dochodzi do obciążenia układu immunologicznego. Praktycznie wszystkie pasożyty lubią witaminy, mikroelementy, a szczególnie żelazo, hormony, białko, bogato - węglowodanowe produkty, cukier. One zjadają to wszystko i wydzielają toksyny, połykają erytrocyty, osłabiają ukł. immunologiczny, ale to jeszcze nie wszystko - osiągając określone stadium rozwojowe po prostu blokują U.O. niszcząc tym samym tkanki. Narządy wewnętrzne nie mogą wtedy normalnie pracować, tworzy się "błędne koło": pasożyty obniżają odporność, a to doprowadza do nasilonego rozmnażania pasożytów, wskutek czego aktywują się i zaczynają intensywnie się rozmnażać np. glista może urosnąć do dł. 45cm i składać 245000 jaj dobę.     Najdłuższym pasożytem - tasiemcem możemy zarazić się jedząc mięso rybie. Dorosłe rybie glisty mogą rozwinąć się do15m i składają jednorazowo do 100 000 jaj.

Najgorsze, że pasożyty mogą żyć w nas latami, dziesiątki lat, nie dając objawów. Obecność ich w organizmie poczujemy tylko wtedy, gdy będzie ich bardzo dużo.

Najczęściej obecność pasożytów w organizmie stwierdza się badaniem kału. Ale w kale można stwierdzić tylko wtedy, gdy laborant zauważy jaja pod mikroskopem i kał będzie pobrany w czasie składania jaj. Nawet jeśli badamy kilka próbek kału w różnym czasie, jak to zlecają niektórzy lekarze, to też możemy nie mieć rezultatów badania. Rezultaty badania kału określa się na ok. 12-20% .

Bardziej czuła wydaje się metoda serologiczna, gdy w badaniu krwi stwierdza się poziom przeciwciał przeciw robakom. Ale to daje efekty tylko w późnych stadiach choroby. Jej wiarygodność określa się na 55-60%.

Najlepsze obecnie wyniki otrzymuje się testując za pomocą urządzeń elektronicznych. Oczywiście należy brać pod uwagę objawy zewnętrzne, obserwować kał, co przecież jest możliwe na co dzień.

Zachorowania na robaczyce są bardzo rożne - od lekkich do najcięższych postaci, do zgonów włącznie. Wszystko zależy od rodzaju pasożyta, ilości, wrażliwości gospodarza na produkty przemiany materii pasożyta. Z ich powodu przytrafiają się ataki serca, choroby kończyn dolnych -od uczucia zmęczenia do ogromnych obrzęków. Robaczyce zwykle przebiegają w sposób przewlekły. Wg dr.Clark i wielu innych lekarzy, pasożyty są odpowiedzialne za powstawanie wielu różnych chorób takich jak np. alergie, dermatity, nowotwory, zespół przewlekłego zmęczenia, AIDS, chroniczne infekcje i wiele innych.

Przypadki

1. Pacjent skarżył się na okresowo występujące bóle w okolicy klatki piersiowej, obrzęki kończyn dolnych, bóle głowy, ciężki oddech, stwierdzono rozwijający się guz serca. Zdecydowano wykonać operacje, w czasie zabiegu w guzie znaleziono dużą kolonię robaków płaskich - nie zdziwiło to lekarzy, ponieważ ostatnio zdarza się to dość często.

2. Lekarze przeprowadzają operacje żołądka. Okazuje się, że w żołądku rozwinął się ogromny pęcherz wypełniony koloniami .. .hematody ?

3. Glisty znaleziono w niepokojącym odcisku na pięcie. Tylko pomoc chirurgiczna postawiła pacjenta na nogi.

4. Często różne postacie drobnych pasożytów wydostają się przez skórę, a traktuje się to jako trądzik lub wysypkę. A one przebijają skórę, aby być bliżej powietrza i aby pod skórą złożyć jajeczka.

5. Przypadek w USA: pacjent zadzwonił do szpitala z powodu stałego świądu w oku. Podszedł do lustra i jak ogromne było jego zdziwienie, gdy w oku zobaczył robaka (HEMA TODA), który spokojnie przepełzał po gałce ocznej. Zanim dotarł do szpitala robak zdążył dostać się do mózgu. Wcześniej odczuwał bóle głowy, ale nie zgłaszał się z nimi do lekarza. Stosował tabletki myśląc, że głowa boli go od wysokiego ciśnienia lub na zmianę pogody. Po dokładnych badaniach okazało się, że jego mózg i całe ciało dosłownie wypełniały robaki! Pacjent przeżył dzięki intensywnemu leczeniu, które trwało 8 lat.

6. Nieprzyjemny wypadek zdarzył się Davidowi Kelly z San Francisco, który przez wiele lat profesjonalnie jeździł na rowerze i objechał praktycznie cały świat. Wszystko było w porządku, dopóki kiedyś nie obudził się w nocy na skutek silnego swędzenia boku, w okolicy żeber.

Po krótkim czasie swędzenie ustało i zasnął. Kolejnej nocy wszystko się powtórzyło – tylko z większą intensywnością. Każdej nocy skóra swędziała coraz mocniej i mocniej. Przez skórę bardzo uwidoczniły się zaczerwienione żyły. Ponieważ przez kilka dni nie mógł zasnąć zadzwonił do znajomego lekarza, by zapytać, co to może być.

Lekarz zaspanym głosem orzekł, że to z pewnością objaw alergii na jakiś produkt żywnościowy albo składnik tkaniny, którą nosi lub na której sypia. Może to być reakcja na proszek do prania lub jakieś lekarstwa. Ogólnie rzecz biorąc – to alergia.

Wczesnym rankiem biedaczyna kupił jakieś lekarstwa i leżąc w pościeli próbował zasnąć. Objawy alergii ustąpiły i zasnął. Wkrótce jednak objawy się powtórzyły i Dave poddał się badaniom lekarskim.

Diagnozą była choroba - zapalenie skóry. David rzetelnie przyjmował wszystkie lekarstwa na zapalenie skóry, kiedy to po treningu wydało mu się, że zaczerwienione żyły na rękach zmieniły rozmieszczenie. Nie mógł w to uwierzyć i aby przekonać się czy tak jest, zaznaczył układ żył markerem. Po kilku godzinach, to co ujrzał wprawiło go w szok. Ani jeden punkt z zaznaczonych na ciele nie pokrywał się z położeniem tych tak zwanych Żył.

Okazało się, że rzeczywiście się przemieszczały. Pospieszył do szpitala i dowiedział się, że pod jego skórą przemieszczają się nicienie. Natychmiast po przeprowadzeniu silnej chemioterapii skóra, która wcześniej swędziała, pokryła się pęcherzami i otwartymi ranami. Podczas powiększenia tych rejonów skóry było widać jak robaki opuszczają swego żywiciela.

Teraz człowiek ów opowiada o tym z uśmiechem na ustach,  jest szczęśliwy, że znalazł się wśród niewielu, którzy po kilku miesiącach intensywnego leczenia mogli pozbyć się problemu.

Biorąc pod uwagę te fakty można stwierdzić jedno:


W zasadzie ludzie twierdzą, że są zdrowi, nie zwracając uwagi na objawy obecności pasożytów w ich organizmach!


Według danych WHO:


 

 • W ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5miliarda ludzi.
 • W Europie - co 3 osoba.
 • W USA 85-95 % społeczeństwa.
 • Uczeni twierdzą, że na początku 21wieku 95% na świecie jest zarażonych pasożytami.
 • 99,9% ludzi, którzy mają w domu zwierzęta (nawet gryzonie czy ptaki) są nosicielami pasożytów.
 • Pasożyty są przyczyną 14mln śmiertelnych przypadków / rok.

To daje 25%ogólnego wskaźnika śmiertelności = każda czwarta śmierć!

Wg ostatnich doniesień - infekcja pasożytnicza zaburza psychikę w 3 pokoleniu!

Pokolenie zmieniające zainfekowanych rodziców umiera o 10 -15 lat wcześniej!


Najpowszechniejsze objawy obecności pasożytów w ludzkim organizmie:

Do charakterystycznych objawów u kobiet należą:


 • zapalenie jajników
 • bolesne miesiączki z obfitymi upławami
 • spadek sił, zakłócenie cyklu miesiączkowania
 • torbiele i kaszaki macicy, mastopatia
 • zapalenie nadnerczy, pęcherza moczowego i nerek
 • zapalenie zatok itp.

Objawy zarażenia pasożytami u mężczyzn to:


 • zapalenie prostaty
 • impotencja
 • przerost gruczołu krokowego
 • torbiele
 • piasek i kamienie w nerkach i pęcherzu moczowym
 • zapalenie zatok itp.

Do ogólnych objawów należą:

 • problemy skórne
 • zwiększona ilość zmian barwikowych, piegów
 • różnorodne znamiona skórne
 • zmarszczki na twarzy
 • bóle głowy
 • pękanie pięt
 • rozdwajanie, łamanie paznokci
 • zgrzytanie zębami podczas snu
 • zaburzenia snu
 • różnorodne zaburzenia układu odpornościowego
 • częste przeziębienia
 • astma
 • zaparcia
 • biegunki
 • gazy, wzdęcia
 • bóle stawów, mięsni
 • alergia
 • anemia
 • pogorszenie apetytu
 • chroniczne zmęczenie
 • nerwowość

Podsumowując można powiedzieć, że objawy obecności pasożytów w naszym organizmie wskazują na objawy najbardziej rozpowszechnionych chorób i dlatego osoby takie powinny obowiązkowo przeprowadzać kuracje odrobaczające.

Walczyć z pasożytami można za pomocą lewatyw, ale trzeba pamiętać, że to tylko mechaniczna metoda oczyszczania jelit, mają więc wpływ na konkretną część ciała.  Przy stosowaniu leków farmakologicznych nie ma pewności uzyskania pozytywnych rezultatów. A nawet, jeśli uda nam się oczyścić z pasożytów, to nie mamy gwarancji ,że w następnych dniach nie zarazimy się ponownie .Dlatego profilaktyka chorób pasożytniczych i wzmocnienie układu immunologicznego obowiązkowo powinno się przeprowadzać 4 razy w roku.

Jak pozbyć się bezpiecznie pasożytów i wzmacniać system immunologiczny ?

Większość leków ma wiele skutków ubocznych, tym bardziej, że często współistnieją schorzenia przewodu pokarmowego. Jednoczesne występowanie schorzeń przewodu pokarmowego jest problemem u osób dorosłych a jeszcze większym u dzieci. Bardzo ważnym problemem jest bezpieczeństwo leków - ważne jest nie tylko wydalić ale też wyleczyć i zapobiec powtórnym zakażeniom.

W kolejnym etapie powinno się zasiedlić prawidłową florą jelitową oraz dodać witaminy i minerały. Zdrowa mikroflora jelit to 70% układu immunologicznego.

Walczyć z pasożytami można za pomocą lewatyw. Nie należy jednak zapominać, że jest to metoda mechaniczna, nienaturalna metoda oczyszczania organizmu, działająca jedynie na określoną okolicę ciała, a nie na cały organizm.

Również leczenie z pomocą medykamentów nie przynosi 100% efektu. Nawet jeśli usuniecie z siebie pasożyty, nikt nie zagwarantuje wam, że w ciągu kilku kolejnych dni nie ulegniecie kolejnemu zarażeniu.

 

Przeprowadzanie  oczyszczania organizmu  z pasożytów 2 razy w ciągu roku to gwarancja zdrowia naszego i naszych dzieci!

Ulgę naszym organizmom może przynieść kuracja dla dzieci i kuracja dla dorosłych.

 


Teraz zapraszam Państwa do oglądnięcia krótkiego filmu pt:

"Pasożyty wewnątrz nas"

 

 

 

Uwaga: Film ten szokuje większość ludzi. Osobom wrażliwym oraz dzieciom do 16 roku życia nie zaleca sie oglądania filmu.