JAK I CZYM USUNĄĆ TOKSYNY Z ORGANIZMU DOWIESZ SIĘ W TYM SERWISIE - CALIVITA - Sklep Dystrybutora - NATURALNE SUPLEMENTY - 25 lat {literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka PrywatnoÅ›ci    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Toksemia, acidoza

Toksemia - problem każdego z nas! 
 

"Czym jest choroba?
Na ogóÅ‚ uważa siÄ™, że chorobÄ™ powodujÄ… wirusy i bakterie. Jednak obecność ich w organizmie nie musi wywoÅ‚ać choroby. I czÄ™sto nie wywoÅ‚uje. Można być ich nosicielem, ale nigdy nie zachorować.

Wszystkie zarazki nie znajdujÄ…c dla swojego rozwoju warunków odpowiednich, nie rozmnażajÄ… siÄ™. ( O tym można przeczytać w książce: ”Szczepienia - niebezpieczne, ukrywane fakty. Plejada znanych lekarzy opowiada siÄ™ przeciwko szczepieniom” – autor Ian Sinclair,lub „Toksemia, przyczyna wszystkich chorób” – autor dr H. Tilden)

Jeśli jednak zarazki trafią na podatny grunt,potrafią się rozwijać błyskawicznie. Takim dogodnym miejscem może być nasz organizm pełen toksyn,powstałych z nie wydalonych resztek pokarmowych.

W 1892 r. niemiecki higienista Max von Pettenkoffer eksperymentalnie poÅ‚knÄ…Å‚ duży pojemnik bakterii wyizolowanych ze Å›miertelnych przypadków cholery. Nie zachorowaÅ‚! DostaÅ‚ tylko niewielkiej biegunki. Rosyjski patolog Elie Metchnikow i kilku jego kolegów przeprowadzili podobne eksperymenty z różnymi bakteriami. I też nie wykryto u nich żadnych objawów chorobowych. Ich organizmy nie miaÅ‚y w sobie tylu toksyn, by te zarazki mogÅ‚y siÄ™ rozwijać.

Przeprowadzano jeszcze wiele podobnych eksperymentów, które potwierdziÅ‚y, że zarazek może siÄ™ rozwijać tylko w warunkach sprzyjajÄ…cych ich rozmnażaniu. Tzn. w Å›rodowisku toksycznym.

Takim odpowiednim Å›rodowiskiem dla rozwoju wirusów i bakterii może być np. nasz organizm.

Wszelkie resztki pokarmowe, niewydalone w porę zaczynają gnić i fermentować, a ich toksyny przenikają do krwi i tkanek.

Nasze ciaÅ‚o wprawdzie nieustannie  wydala toksyny, ale poprzez ciÄ…gÅ‚e dostarczanie nieodpowiedniego pożywienia i w zbyt dużych iloÅ›ciach, nie nadąża z ich usuwaniem.
Ilość toksyn wciąż przybywa. W ten sposób powstaje dobre Å›rodowisko dla życia wszystkich bakterii i wirusów. PodlegajÄ…ce gniciu i fermentacji resztki pokarmowe stwarzajÄ… zatem toksyczne dla nas Å›rodowisko, ale za to sprzyjajÄ…ce rozwojowi zarazków.

Z biegiem czasu nazbiera siÄ™ ich tyle, że wirus lub inna bakteria dostajÄ…c siÄ™ do naszego ustroju, bÅ‚yskawicznie zaczyna siÄ™ rozwijać majÄ…c odpowiedniÄ… pożywkÄ™ dla siebie. Wtedy rozpoczyna siÄ™ nasze chorowanie. ChorobÄ™ likwidujemy najpierw antybiotykami, później silniejszymi lekami w zależnoÅ›ci od jej rodzaju. Ale do wyleczenia to nie prowadzi.

ChorobÄ…, zatem jest zanieczyszczenie organizmu toksynami gromadzonymi przez caÅ‚e lata życia i jego próbÄ… oczyszczenia siÄ™ z nich.

Co jest przyczynÄ… chorób?
"PrzyczynÄ… chorób jest gÅ‚ównie spożywanie zbyt dużej iloÅ›ci biaÅ‚ka, jedzenie produktów pochodzenia zwierzÄ™cego, nawet wtedy, gdy jest to tylko mleko i sery. To powoduje zainfekowanie organizmu produktami jego rozpadu. JeÅ›li do tego nie jada siÄ™ w ogóle, lub za maÅ‚o, owoców i surowych jarzyn, dochodzi do osÅ‚abienia siÅ‚ fizycznych. NastÄ™puje spadek energii". (O tym pisze autor książki dr Tilden „Toksemia, przyczyna wszystkich chorób”).

DochodzÄ… jeszcze dodatkowe czynniki zewnÄ™trzne jak: zanieczyszczenie powietrza i Å›rodowiska, brak odpowiedniej iloÅ›ci ruchu, promieniowanie podziemnych cieków wodnych.SÅ‚abnÄ…cy organizm przestaje sobie radzić z pozbywaniem siÄ™ gromadzonych toksyn. My zaczynamy siÄ™ leczyć, ale leki znoszÄ…ce objawy choroby, jeszcze dodatkowo zwiÄ™kszajÄ… ich ilość. Wszystkie "Å›mieci" przedostajÄ… siÄ™ do krwi i tkanek. A my źle siÄ™ czujemy.

GÅ‚ównÄ… przyczynÄ… powstawania tych chorób jest nieodpowiedni styl życia. Odżywiamy siÄ™ zbyt obficie i nieprawidÅ‚owo. Spożywamy pokarm o niewielkiej iloÅ›ci skÅ‚adników mineralnych i witamin, jak warzywa i owoce. Spożywamy zbyt wiele biaÅ‚ka.Za dużo miÄ™sa i nabiaÅ‚u. A to wszystko powoduje toksemiÄ™.

Bakterie i ich rola w organizmie człowieka:
W książce „Szczepienia niebezpieczne…” autor okreÅ›la te bakterie jako niezbÄ™dne „sprzÄ…tacze” toksyn organicznych powstajÄ…cych w naszym ciele. Porównuje je nawet do bakterii wykorzystywanych w oczyszczalni Å›cieków, gdzie wykonujÄ… pożytecznÄ… pracÄ™ przerabiajÄ…c je na nieszkodliwe sole, oraz uzdatniajÄ… wodÄ™ do konsumpcji.

Bakterie natomiast, które zasiedlajÄ… nasz organizm analogicznie rozkÅ‚adajÄ… resztki pokarmowe i peÅ‚niÄ… jakby rolÄ™ „oczyszczaczy Å›cieków” w naszym organizmie.

Jak powstają choroby przewlekłe?
Nasz organizm posiada niezwykÅ‚e zdolnoÅ›ci ochronne przed chorobami i szkodliwymi czynnikami zewnÄ™trznymi. Próbuje pozbyć siÄ™ ich poprzez kichanie, kaszel, biegunkÄ™ wymioty - wszelkimi możliwymi kanaÅ‚ami jak nos, pÅ‚uca, nerki, jelita, skórÄ™. Wszystkie zanieczyszczenia organizmu sÄ… odprowadzane z komórek i pÅ‚ynów tkankowych do kanaÅ‚ów wydalniczych.

A co się dzieje, gdy nie pozwalamy dokładnie naszemu ciału się oczyścić i nadal dostarczamy nieodpowiedni lub w zbyt dużej ilości pokarm? Niewykorzystany pokarm rozkłada się i w postaci toksyn jest gromadzony w tkankach. Powstają złogi. Zaczynamy chorować i rozpoczynamy leczenie farmakologiczne. Leki jednak nie są w stanie zlikwidować choroby.

PoczÄ…tek stanowiÄ… niegroźne choroby. Zażywamy leki na wszystkie dolegliwoÅ›ci. Ale nie usuwamy ich przyczyny. Aby przyczynÄ™ zlikwidować trzeba najpierw przestać sobie szkodzić. Zadbać o odpowiednie odżywianie. JeÅ›li tego nie robimy i nadal poÅ‚ykamy piguÅ‚ki, dochodzi do zwiÄ™kszania iloÅ›ci toksyn, co doprowadza do coraz to groźniejszych chorób, okreÅ›lanych jako caÅ‚kowicie nieuleczalne.

Tak, wiÄ™c poczÄ…wszy od kataru poprzez wszelkiego rodzaju zapalenia gardÅ‚a, zatok, uszu, pÅ‚uc, dochodzimy do artretyzmu, reumatyzmu, astmy, gangreny, raka i wielu innych.                                                                                           

„Produkty uboczne” powstajÄ…ce z nieprawidÅ‚owej diety, gnicia i fermentacji resztek pokarmowych w przewodzie trawiennym, zażywane leki, brak ruchu i zanieczyszczenia Å›rodowiska prowadzÄ… do coraz wiÄ™kszego zaÅ›miecenia organizmu. To stwarza idealne warunki do rozmnażania siÄ™ wszelkich zarazków.

ZwalczajÄ…c choroby farmaceutykami choroba niegroźna dla życia zostaje „uÅ›piona” i z biegiem lat rozwija siÄ™ skrycie, by ujawnić siÄ™ w postaci cięższej, nieuleczalnej.                                                                                                           

To wszystko powoduje toksemia. Ale medycyna konwencjonalna robi niewiele, by się jej pozbyć. Stosuje wyłącznie leki, dodatkowo zwiększając zagrożenie zdrowia i życia. W sytuacjach skrajnych leki bywają niezbędne, ale powinny być stosowane sporadycznie i w ostateczności.

Jak wyjść z choroby?
Dr. Abramowski w swojej książce „Dieta owocowa i fizyczne odmÅ‚adzanie” opublikowaÅ‚ efekt leczenia swoich pacjentów (160 osób) chorujÄ…cych na tyfus, LeczyÅ‚ ich nie lekami, lecz owocami i sokami. Prócz dwojga osób, które za późno rozpoczęły leczenie, wszyscy zostali wyleczeni.

Podobnie byÅ‚o z chorymi na ostre zapalenia jelit, zapalenie nerwu, reumatyzm i inne. Å»aden z pacjentów nie miaÅ‚ również żadnych komplikacji po chorobie. / Z książki „Szczepienia niebezpieczne, ukrywane fakty”/.

Wniosek taki, że należy najpierw przestać dostarczać szkodliwego pokarmu, jakim jest gÅ‚ównie jedzenie pochodzenia zwierzÄ™cego. DodaÅ‚abym, że również wszelkiego rodzaju ulepszacze smakowe i zamienniki cukru też przyczyniajÄ… siÄ™ do zaÅ›miecania organizmu. NależaÅ‚oby, także zapewnić sobie ruch na Å›wieżym powietrzu, stosować gimnastykÄ™, korzystać ze Å›wiatÅ‚a sÅ‚onecznego, zadbać o wypoczynek, o odpowiedniÄ… ilość snu. Sprawdzić, czy w miejscu zamieszkania (zwÅ‚aszcza w miejscu wypoczynku) i pracy nie wystÄ™puje szkodliwe promieniowanie i w razie potrzeby zastosować odpromiennik. A to wspomaga w dużym stopniu odtruć organizm, co jest niemal równoznaczne z pozbyciem siÄ™ uciążliwej choroby przewlekÅ‚ej.

Tak, wiÄ™c by pomóc sobie w chorobie koniecznie trzeba zmienić sposób odżywiania i styl życia. Weźmy odpowiedzialność za swoje zdrowie. Bo to my wybieramy sposób odżywiania, my obieramy styl życia i my dajemy siÄ™ w razie potrzeby kroić, my Å‚ykamy tabletki i zatruwamy dodatkowo organizm. My ponosimy gÅ‚ównie za to konsekwencje. Nie lekarz, który nas prowadzi.Lekarz jest tylko diagnostykiem i doradcÄ…,a decyzja to już nasza sprawa.

By pozbyć siÄ™ uciążliwych chorób można stosować diety oczyszczajÄ…ce, posty kilkudniowe i nawet dÅ‚uższe, korzystać jak najwiÄ™cej ze Å›wieżego powietrza, zażywać dużo ruchu, stosować gimnastykÄ™,pić zioÅ‚a. Podczas chorowania nie trzeba zmuszać siÄ™ do jedzenia.
Zadbać tylko o dostatecznÄ… ilość pÅ‚ynów.Dobrze jest robić także lewatywy.DziÄ™ki nim wypÅ‚ukujemy z jelit odkÅ‚adane przez caÅ‚e lata nieczystoÅ›ci. W ten sposób pomagamy organizmowi lepiej siÄ™ oczyÅ›cić. By dać szansÄ™ sobie na samouzdrowienie można skorzystać z wielu sposobów.

Zmiana odżywiania przynosi przeważnie pozytywne i zaskakujÄ…ce efekty. NajwiÄ™cej korzyÅ›ci przynosi dieta bezmiÄ™sna i beznabiaÅ‚owaÅ‚owa, ale bogata w owoce, soki i warzywa, zwÅ‚aszcza surowe.Rozpoczyna siÄ™ "dowóz" materiaÅ‚ów odbudowujÄ…cych tkanki i nie zaÅ›miecamy już organizmu.MyÅ›lÄ™,że warto spróbować.

Są też lekarze, zajmujący się leczeniem metodami naturalnymi. Warto skorzystać z ich porad."


Lidia Aleksandra S.

ŹródÅ‚o: www.we-dwoje.pl

 


 

"W krajach uprzemysÅ‚owionych 75 % dorosÅ‚ych cierpi co najmniej na jednÄ… chorobÄ™ przewlekÅ‚Ä…. Choroby koÅ›ci, stawów, nadciÅ›nienie, miażdżyca, alergia, pasożyty, gronkowiec, grzybica, otyÅ‚ość, choroby psychiczne to tylko niektóre z nich. Co czwarte dziecko ma nerwicÄ™ lub wady postawy, choruje na alergiÄ™, choroby górnych dróg oddechowych czy przewodu pokarmowego.

Tak gwaÅ‚towny rozwój chorób cywilizacyjnych doprowadziÅ‚ w ostatnim dwudziestoleciu do zwiÄ™kszenia tempa badaÅ„ nad ukÅ‚adem odpornoÅ›ciowym......Każdy żywy organizm zbudowany jest z komórek. PrzeciÄ™tnie czÅ‚owiek ma ich okoÅ‚o 80-100 bilionów. Od prawidÅ‚owej pracy tych najmniejszych "żywych cegieÅ‚ek" zależy nasze zdrowie.

SpożywajÄ…c posiÅ‚ki bardzo rzadko myÅ›limy o tym, że nawet najmniejszy kÄ™s pożywienia ma wpÅ‚yw na ogólny stan naszego organizmu. SkalÄ™ problemu widać, gdy uzmysÅ‚owimy sobie, że do 70 roku życia przeciÄ™tnie zjadamy od 30 do 70 ton pożywienia, dodatkowo wypijamy 70 000 litrów wody, a nasze pÅ‚uca filtrujÄ… ok. 800 000 metrów szeÅ›ciennych powietrza.

Już w latach sześćdziesiątych prof. Julian Aleksandrowicz podkreślał, że informacja genetyczna w kodzie DNA jest taka sama, jak przed tysiącami lat, natomiast dostarczony z pożywieniem budulec nie odpowiada zakodowanym parametrom. Oznacza to, że organizm ludzki buduje się i regeneruje ze znacznie gorszego budulca niż dawniej. To tak, jakbyśmy stawiali gmach według wspaniałego planu architekta, ale zamiast granitu do budowy wykorzystywalibyśmy piaskowiec lub glinę. Gmach z zewnątrz będzie podobny, ale znacznie szybciej niszczeje..... " -

Dr nauk biologii Grażyna P.

naturoterapeutka, żywieniowiec

 


 

JAK I CZYM USUNĄĆ TOKSYNY Z ORGANIZMU DOWIESZ SIĘ W TYM SERWISIE