Toksemia, acidoza
Toksemia - problem każdego z nas!
"Czym jest choroba?
Na ogóÅ‚ uważa siÄ™, że chorobÄ™ powodujÄ… wirusy i bakterie. Jednak obecność ich w organizmie nie musi wywoÅ‚ać choroby. I czÄ™sto nie wywoÅ‚uje. Można być ich nosicielem, ale nigdy nie zachorować.
Wszystkie zarazki nie znajdujÄ…c dla swojego rozwoju warunków odpowiednich, nie rozmnażajÄ… siÄ™. ( O tym można przeczytać w książce: ”Szczepienia - niebezpieczne, ukrywane fakty. Plejada znanych lekarzy opowiada siÄ™ przeciwko szczepieniom” – autor Ian Sinclair,lub „Toksemia, przyczyna wszystkich chorób” – autor dr H. Tilden)
Jeśli jednak zarazki trafią na podatny grunt,potrafią się rozwijać błyskawicznie. Takim dogodnym miejscem może być nasz organizm pełen toksyn,powstałych z nie wydalonych resztek pokarmowych.
W 1892 r. niemiecki higienista Max von Pettenkoffer eksperymentalnie poÅ‚knÄ…Å‚ duży pojemnik bakterii wyizolowanych ze Å›miertelnych przypadków cholery. Nie zachorowaÅ‚! DostaÅ‚ tylko niewielkiej biegunki. Rosyjski patolog Elie Metchnikow i kilku jego kolegów przeprowadzili podobne eksperymenty z różnymi bakteriami. I też nie wykryto u nich żadnych objawów chorobowych. Ich organizmy nie miaÅ‚y w sobie tylu toksyn, by te zarazki mogÅ‚y siÄ™ rozwijać.
Przeprowadzano jeszcze wiele podobnych eksperymentów, które potwierdziÅ‚y, że zarazek może siÄ™ rozwijać tylko w warunkach sprzyjajÄ…cych ich rozmnażaniu. Tzn. w Å›rodowisku toksycznym.
Takim odpowiednim Å›rodowiskiem dla rozwoju wirusów i bakterii może być np. nasz organizm.
Wszelkie resztki pokarmowe, niewydalone w porę zaczynają gnić i fermentować, a ich toksyny przenikają do krwi i tkanek.
Nasze ciało wprawdzie nieustannie wydala toksyny, ale poprzez ciągłe dostarczanie nieodpowiedniego pożywienia i w zbyt dużych ilościach, nie nadąża z ich usuwaniem.
Ilość toksyn wciąż przybywa. W ten sposób powstaje dobre Å›rodowisko dla życia wszystkich bakterii i wirusów. PodlegajÄ…ce gniciu i fermentacji resztki pokarmowe stwarzajÄ… zatem toksyczne dla nas Å›rodowisko, ale za to sprzyjajÄ…ce rozwojowi zarazków.
Z biegiem czasu nazbiera siÄ™ ich tyle, że wirus lub inna bakteria dostajÄ…c siÄ™ do naszego ustroju, bÅ‚yskawicznie zaczyna siÄ™ rozwijać majÄ…c odpowiedniÄ… pożywkÄ™ dla siebie. Wtedy rozpoczyna siÄ™ nasze chorowanie. ChorobÄ™ likwidujemy najpierw antybiotykami, później silniejszymi lekami w zależnoÅ›ci od jej rodzaju. Ale do wyleczenia to nie prowadzi.
ChorobÄ…, zatem jest zanieczyszczenie organizmu toksynami gromadzonymi przez caÅ‚e lata życia i jego próbÄ… oczyszczenia siÄ™ z nich.
Co jest przyczynÄ… chorób?
"PrzyczynÄ… chorób jest gÅ‚ównie spożywanie zbyt dużej iloÅ›ci biaÅ‚ka, jedzenie produktów pochodzenia zwierzÄ™cego, nawet wtedy, gdy jest to tylko mleko i sery. To powoduje zainfekowanie organizmu produktami jego rozpadu. JeÅ›li do tego nie jada siÄ™ w ogóle, lub za maÅ‚o, owoców i surowych jarzyn, dochodzi do osÅ‚abienia siÅ‚ fizycznych. NastÄ™puje spadek energii". (O tym pisze autor książki dr Tilden „Toksemia, przyczyna wszystkich chorób”).
DochodzÄ… jeszcze dodatkowe czynniki zewnÄ™trzne jak: zanieczyszczenie powietrza i Å›rodowiska, brak odpowiedniej iloÅ›ci ruchu, promieniowanie podziemnych cieków wodnych.SÅ‚abnÄ…cy organizm przestaje sobie radzić z pozbywaniem siÄ™ gromadzonych toksyn. My zaczynamy siÄ™ leczyć, ale leki znoszÄ…ce objawy choroby, jeszcze dodatkowo zwiÄ™kszajÄ… ich ilość. Wszystkie "Å›mieci" przedostajÄ… siÄ™ do krwi i tkanek. A my źle siÄ™ czujemy.
GÅ‚ównÄ… przyczynÄ… powstawania tych chorób jest nieodpowiedni styl życia. Odżywiamy siÄ™ zbyt obficie i nieprawidÅ‚owo. Spożywamy pokarm o niewielkiej iloÅ›ci skÅ‚adników mineralnych i witamin, jak warzywa i owoce. Spożywamy zbyt wiele biaÅ‚ka.Za dużo miÄ™sa i nabiaÅ‚u. A to wszystko powoduje toksemiÄ™.
Bakterie i ich rola w organizmie człowieka:
W książce „Szczepienia niebezpieczne…” autor okreÅ›la te bakterie jako niezbÄ™dne „sprzÄ…tacze” toksyn organicznych powstajÄ…cych w naszym ciele. Porównuje je nawet do bakterii wykorzystywanych w oczyszczalni Å›cieków, gdzie wykonujÄ… pożytecznÄ… pracÄ™ przerabiajÄ…c je na nieszkodliwe sole, oraz uzdatniajÄ… wodÄ™ do konsumpcji.
Bakterie natomiast, które zasiedlajÄ… nasz organizm analogicznie rozkÅ‚adajÄ… resztki pokarmowe i peÅ‚niÄ… jakby rolÄ™ „oczyszczaczy Å›cieków” w naszym organizmie.
Jak powstają choroby przewlekłe?
Nasz organizm posiada niezwykÅ‚e zdolnoÅ›ci ochronne przed chorobami i szkodliwymi czynnikami zewnÄ™trznymi. Próbuje pozbyć siÄ™ ich poprzez kichanie, kaszel, biegunkÄ™ wymioty - wszelkimi możliwymi kanaÅ‚ami jak nos, pÅ‚uca, nerki, jelita, skórÄ™. Wszystkie zanieczyszczenia organizmu sÄ… odprowadzane z komórek i pÅ‚ynów tkankowych do kanaÅ‚ów wydalniczych.
A co się dzieje, gdy nie pozwalamy dokładnie naszemu ciału się oczyścić i nadal dostarczamy nieodpowiedni lub w zbyt dużej ilości pokarm? Niewykorzystany pokarm rozkłada się i w postaci toksyn jest gromadzony w tkankach. Powstają złogi. Zaczynamy chorować i rozpoczynamy leczenie farmakologiczne. Leki jednak nie są w stanie zlikwidować choroby.
PoczÄ…tek stanowiÄ… niegroźne choroby. Zażywamy leki na wszystkie dolegliwoÅ›ci. Ale nie usuwamy ich przyczyny. Aby przyczynÄ™ zlikwidować trzeba najpierw przestać sobie szkodzić. Zadbać o odpowiednie odżywianie. JeÅ›li tego nie robimy i nadal poÅ‚ykamy piguÅ‚ki, dochodzi do zwiÄ™kszania iloÅ›ci toksyn, co doprowadza do coraz to groźniejszych chorób, okreÅ›lanych jako caÅ‚kowicie nieuleczalne.
Tak, więc począwszy od kataru poprzez wszelkiego rodzaju zapalenia gardła, zatok, uszu, płuc, dochodzimy do artretyzmu, reumatyzmu, astmy, gangreny, raka i wielu innych.
„Produkty uboczne” powstajÄ…ce z nieprawidÅ‚owej diety, gnicia i fermentacji resztek pokarmowych w przewodzie trawiennym, zażywane leki, brak ruchu i zanieczyszczenia Å›rodowiska prowadzÄ… do coraz wiÄ™kszego zaÅ›miecenia organizmu. To stwarza idealne warunki do rozmnażania siÄ™ wszelkich zarazków.
ZwalczajÄ…c choroby farmaceutykami choroba niegroźna dla życia zostaje „uÅ›piona” i z biegiem lat rozwija siÄ™ skrycie, by ujawnić siÄ™ w postaci cięższej, nieuleczalnej.
To wszystko powoduje toksemia. Ale medycyna konwencjonalna robi niewiele, by się jej pozbyć. Stosuje wyłącznie leki, dodatkowo zwiększając zagrożenie zdrowia i życia. W sytuacjach skrajnych leki bywają niezbędne, ale powinny być stosowane sporadycznie i w ostateczności.
Jak wyjść z choroby?
Dr. Abramowski w swojej książce „Dieta owocowa i fizyczne odmÅ‚adzanie” opublikowaÅ‚ efekt leczenia swoich pacjentów (160 osób) chorujÄ…cych na tyfus, LeczyÅ‚ ich nie lekami, lecz owocami i sokami. Prócz dwojga osób, które za późno rozpoczęły leczenie, wszyscy zostali wyleczeni.
Podobnie byÅ‚o z chorymi na ostre zapalenia jelit, zapalenie nerwu, reumatyzm i inne. Å»aden z pacjentów nie miaÅ‚ również żadnych komplikacji po chorobie. / Z książki „Szczepienia niebezpieczne, ukrywane fakty”/.
Wniosek taki, że należy najpierw przestać dostarczać szkodliwego pokarmu, jakim jest gÅ‚ównie jedzenie pochodzenia zwierzÄ™cego. DodaÅ‚abym, że również wszelkiego rodzaju ulepszacze smakowe i zamienniki cukru też przyczyniajÄ… siÄ™ do zaÅ›miecania organizmu. NależaÅ‚oby, także zapewnić sobie ruch na Å›wieżym powietrzu, stosować gimnastykÄ™, korzystać ze Å›wiatÅ‚a sÅ‚onecznego, zadbać o wypoczynek, o odpowiedniÄ… ilość snu. Sprawdzić, czy w miejscu zamieszkania (zwÅ‚aszcza w miejscu wypoczynku) i pracy nie wystÄ™puje szkodliwe promieniowanie i w razie potrzeby zastosować odpromiennik. A to wspomaga w dużym stopniu odtruć organizm, co jest niemal równoznaczne z pozbyciem siÄ™ uciążliwej choroby przewlekÅ‚ej.
Tak, wiÄ™c by pomóc sobie w chorobie koniecznie trzeba zmienić sposób odżywiania i styl życia. Weźmy odpowiedzialność za swoje zdrowie. Bo to my wybieramy sposób odżywiania, my obieramy styl życia i my dajemy siÄ™ w razie potrzeby kroić, my Å‚ykamy tabletki i zatruwamy dodatkowo organizm. My ponosimy gÅ‚ównie za to konsekwencje. Nie lekarz, który nas prowadzi.Lekarz jest tylko diagnostykiem i doradcÄ…,a decyzja to już nasza sprawa.
By pozbyć siÄ™ uciążliwych chorób można stosować diety oczyszczajÄ…ce, posty kilkudniowe i nawet dÅ‚uższe, korzystać jak najwiÄ™cej ze Å›wieżego powietrza, zażywać dużo ruchu, stosować gimnastykÄ™,pić zioÅ‚a. Podczas chorowania nie trzeba zmuszać siÄ™ do jedzenia.
Zadbać tylko o dostatecznÄ… ilość pÅ‚ynów.Dobrze jest robić także lewatywy.DziÄ™ki nim wypÅ‚ukujemy z jelit odkÅ‚adane przez caÅ‚e lata nieczystoÅ›ci. W ten sposób pomagamy organizmowi lepiej siÄ™ oczyÅ›cić. By dać szansÄ™ sobie na samouzdrowienie można skorzystać z wielu sposobów.
Zmiana odżywiania przynosi przeważnie pozytywne i zaskakujÄ…ce efekty. NajwiÄ™cej korzyÅ›ci przynosi dieta bezmiÄ™sna i beznabiaÅ‚owaÅ‚owa, ale bogata w owoce, soki i warzywa, zwÅ‚aszcza surowe.Rozpoczyna siÄ™ "dowóz" materiaÅ‚ów odbudowujÄ…cych tkanki i nie zaÅ›miecamy już organizmu.MyÅ›lÄ™,że warto spróbować.
Są też lekarze, zajmujący się leczeniem metodami naturalnymi. Warto skorzystać z ich porad."
Lidia Aleksandra S.
ŹródÅ‚o: www.we-dwoje.pl
"W krajach uprzemysÅ‚owionych 75 % dorosÅ‚ych cierpi co najmniej na jednÄ… chorobÄ™ przewlekÅ‚Ä…. Choroby koÅ›ci, stawów, nadciÅ›nienie, miażdżyca, alergia, pasożyty, gronkowiec, grzybica, otyÅ‚ość, choroby psychiczne to tylko niektóre z nich. Co czwarte dziecko ma nerwicÄ™ lub wady postawy, choruje na alergiÄ™, choroby górnych dróg oddechowych czy przewodu pokarmowego.
Tak gwaÅ‚towny rozwój chorób cywilizacyjnych doprowadziÅ‚ w ostatnim dwudziestoleciu do zwiÄ™kszenia tempa badaÅ„ nad ukÅ‚adem odpornoÅ›ciowym......Każdy żywy organizm zbudowany jest z komórek. PrzeciÄ™tnie czÅ‚owiek ma ich okoÅ‚o 80-100 bilionów. Od prawidÅ‚owej pracy tych najmniejszych "żywych cegieÅ‚ek" zależy nasze zdrowie.
SpożywajÄ…c posiÅ‚ki bardzo rzadko myÅ›limy o tym, że nawet najmniejszy kÄ™s pożywienia ma wpÅ‚yw na ogólny stan naszego organizmu. SkalÄ™ problemu widać, gdy uzmysÅ‚owimy sobie, że do 70 roku życia przeciÄ™tnie zjadamy od 30 do 70 ton pożywienia, dodatkowo wypijamy 70 000 litrów wody, a nasze pÅ‚uca filtrujÄ… ok. 800 000 metrów szeÅ›ciennych powietrza.
Już w latach sześćdziesiątych prof. Julian Aleksandrowicz podkreślał, że informacja genetyczna w kodzie DNA jest taka sama, jak przed tysiącami lat, natomiast dostarczony z pożywieniem budulec nie odpowiada zakodowanym parametrom. Oznacza to, że organizm ludzki buduje się i regeneruje ze znacznie gorszego budulca niż dawniej. To tak, jakbyśmy stawiali gmach według wspaniałego planu architekta, ale zamiast granitu do budowy wykorzystywalibyśmy piaskowiec lub glinę. Gmach z zewnątrz będzie podobny, ale znacznie szybciej niszczeje..... " -
Dr nauk biologii Grażyna P.
naturoterapeutka, żywieniowiec
JAK I CZYM USUNĄĆ TOKSYNY Z ORGANIZMU DOWIESZ SIĘ W TYM SERWISIE