{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Jak zadbać o mocne kości

Mocne kości u dzieci, mocne kości u młodzieży, mocne kości u dorosłych

Jak zadbać o mocne kości ?

 

 Mocne kości - rozmiar i gęstość

Wszyscy wiemy, że w przypadku obu płci rozmiary kości osiągają maksimum pod koniec wieku nastoletniego, ale mało kto wie, że gęstość masy kostnej osiąga swoje maksimum dopiero po 35 roku życia. Roczna skala demineralizacji kości po 40 roku życia wynosi 0.3 - 0.5% masy całego kośćca , a po menopauzie, gdy spada ilość estrogenu, kobiety zaczynają tracić masę kostną w szybszym niż dotąd tempie, tj. 7-9% rocznie. Z biegiem czasu tempo demineralizacji stopniowo się zmniejsza i w wieku 70-ciu lat kobiety tracą swoją masę kostną w tym samym tempie co mężczyźni.

 

Mocne kości u dzieci

O stan kości należy dbać od najmłodszych lat. Dlatego dzieciom należy podawać produktLion Kids + D Vitamin, multiwitaminowe tabletki do ssania w kształcie zwierzątek, wzbogacone w witaminę D, niezbędną do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Od tego jak zostaną ukształtowane w dzieciństwie i młodości zależy ich przyszły los. Oczywiście byłoby idealnie gdybyśmy o zdrowie kości naszych dzieci zadbali od najmłodszych lat i mieli na uwadze przez całe późniejsze życie. Niestety nawyki zdrowotne nie należą do częstych. Należy jednak podkreślić, że na działanie profilaktyczne nigdy nie jest za późno niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku. Nigdy nie jest za późno na modyfikację stylu życia, zmianę diety, czy kontrolną wizytę u lekarza. Pamiętać należy, że właściwie prowadzona profilaktyka osteoporozy jest skuteczna.

 

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża i karmienie piersią mogą prowadzić do spadku masy kostnej. Kobieta będąca w ciąży i w okresie karmienia znajduje się w szczególnej sytuacji. Jej organizm potrzebuje w tym okresie zwiększonej dawki wapnia i minerałów. Właściwie zbilansowana dieta dostarcza jej i dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych i mineralnych. W przypadku niedoborów wapnia diecie, uruchamiane są jego zapasy zmagazynowane w tkance kostnej matki, tak aby dziecko wraz ze spożywanym pokarmem otrzymywało nie zmienioną ilość tego pierwiastka. Karmienie piersią i ciąża nie zwiększają ryzyka osteoporozy u kobiet będących na diecie bogato witaminowej i mających wysoki wyjściowy poziom wapnia. Kobiety u których występował ciągły deficyt tego pierwiastka w diecie, mogą być zagrożone ryzykiem utraty masy kostnej podczas laktacji i ciąży i związanym z tym przyśpieszonym rozwojem osteoporozy w wieku późniejszym. Proponowaną metodą zapobiegającą temu zagrożeniu jest stosowanie przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia diety o wysokiej zawartości wapnia i przyjmowania preparatów wapniowych, takich jak  Strong Bones i New Life .

W przypadku gdy, rzeczywista konsumpcja wapnia jest niższa od zapotrzebowania organizmu, wówczas występuje ujemny bilans wapniowy. Oznacza to, że uzyskanie potencjalnej masy kostnej będzie niemożliwe lub już istniejąca masa kostna ulegnie zmniejszeniu. W codziennej diecie osoby dorosłej powinniśmy dostarczyć do organizmu 1000-1200 mg wapnia, ale z powodu przetworzonej żywności dostarczamy go tylko od 300-400 mg.

 

Pomyśl - jakie niedobory powstają w ciągu: dnia, tygodnia, miesiąca, lat!

 

Nasze serce, by prawidłowo funkcjonować potrzebuje wapnia, dlatego też jeśli mamy jego niedobory, organizm zużywa zasoby wapnia zgromadzone w kościach, w efekcie czego następuje zrzeszotowienie, czyli osteoporoza.

Mimo, że postać kliniczna choroby osteoporoza dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety, o wiele częściej występuje ona u kobiet. Oprócz czynnika genetycznego należy uwzględnić fakt, że kobiety żyją dłużej niż mężczyżni i są ( przynajmniej w wieku starszym ) mniej aktywne fizycznie. Na kobiety znaczący wpływ wywiera poród i menopauza oraz fakt, że spożywają zwykle mniej wapnia, niż potrzebne jest to do utrzymania tkanki kostnej.

"Przeprowadzone w 1993 roku badania z udziałem 122 kobiet po menopauzie, co najmniej trzy lata spożywających średnio 750 mg wapnia dziennie wykazały, że suplementacja w ilości 1000 mg wapnia dziennie zredukowała demineralizację kośćca o 43% w porównaniu z kobietami zażywającymi placebo. Ponadto, suplementacja wapnia znacząco spowalniała demineralizację kości kręgosłupa i kończyn." 

Zródło:Nutrition & Health

 

Profilaktyka osteoporozy u młodzieży i dorosych produktem Strong Bones

Aby zapobiec chorobie osteoporoza i uniknąć problemów z nią związanych ( pękające kości, złamana noga czy złamana ręka, złamanie główki szyjki kości udowej, złamanie kości przedramienia itp.), musisz uzupełniać wapń w postaci suplementów żywieniowych.

W naszej ofercie produkt o nazwie Strong Bones, to zestaw wapnia w połączeniu z magnezem w idealnym stosunku 2 : 1. W tym połączeniu wapń nie będzie przyczyną tworzenia się kamieni nerkowych czy żółciowych- będzie działał na cały organizm i doskonale się wchłaniał.

Strong Bones zawiera organiczny wapń z muszli ostryg morskich, co różni go od innych produktów wapniowych wytwarzanych na bazie kości zwierzęcych. Wapń i magnez są niezbędnymi składnikami budulcowymi organizmu. Brak wapnia może powodować również krzywicę, próchnicę i wadliwą pracę serca. Bywa przyczyną skurczów mięśni, a także zwiększa podatność na stresy, alergie i stany zapalne. Preparat ten wystpuje w postaci chelatowej co cechuje jego b. dobrą wchłanialność.

Magnez bierze udział w procesach wytwarzania energii, przemianie węglowodanów, tłuszczów i białka. Wraz z wapniem działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie, poprawia pracę serca i układu krążenia. Większe dawki wapnia i magnezu zaleca się kobietom w ciąży, karmiącym, zażywającym tabletki hormonalne i kobietom po menopauzie.