Jak zadbać o mocne kości - CALIVITA - Sklep Dystrybutora - NATURALNE SUPLEMENTY - 25 lat {literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka PrywatnoÅ›ci    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Jak zadbać o mocne kości

Mocne kości u dzieci, mocne kości u młodzieży, mocne kości u dorosłych

Jak zadbać o mocne kości ?

 

 Mocne koÅ›ci - rozmiar i gÄ™stość

Wszyscy wiemy, że w przypadku obu płci rozmiary kości osiągają maksimum pod koniec wieku nastoletniego, ale mało kto wie, że gęstość masy kostnej osiąga swoje maksimum dopiero po 35 roku życia. Roczna skala demineralizacji kości po 40 roku życia wynosi 0.3 - 0.5% masy całego kośćca , a po menopauzie, gdy spada ilość estrogenu, kobiety zaczynają tracić masę kostną w szybszym niż dotąd tempie, tj. 7-9% rocznie. Z biegiem czasu tempo demineralizacji stopniowo się zmniejsza i w wieku 70-ciu lat kobiety tracą swoją masę kostną w tym samym tempie co mężczyźni.

 

Mocne kości u dzieci

O stan koÅ›ci należy dbać od najmÅ‚odszych lat. Dlatego dzieciom należy podawać produktLion Kids + D Vitamin, multiwitaminowe tabletki do ssania w ksztaÅ‚cie zwierzÄ…tek, wzbogacone w witaminÄ™ D, niezbÄ™dnÄ… do prawidÅ‚owego rozwoju mÅ‚odego organizmu. Od tego jak zostanÄ… uksztaÅ‚towane w dzieciÅ„stwie i mÅ‚odoÅ›ci zależy ich przyszÅ‚y los. OczywiÅ›cie byÅ‚oby idealnie gdybyÅ›my o zdrowie koÅ›ci naszych dzieci zadbali od najmÅ‚odszych lat i mieli na uwadze przez caÅ‚e późniejsze życie. Niestety nawyki zdrowotne nie należą do czÄ™stych. Należy jednak podkreÅ›lić, że na dziaÅ‚anie profilaktyczne nigdy nie jest za późno niezależnie od tego w jakim jesteÅ›my wieku. Nigdy nie jest za późno na modyfikacjÄ™ stylu życia, zmianÄ™ diety, czy kontrolnÄ… wizytÄ™ u lekarza. PamiÄ™tać należy, że wÅ‚aÅ›ciwie prowadzona profilaktyka osteoporozy jest skuteczna.

 

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża i karmienie piersiÄ… mogÄ… prowadzić do spadku masy kostnej. Kobieta bÄ™dÄ…ca w ciąży i w okresie karmienia znajduje siÄ™ w szczególnej sytuacji. Jej organizm potrzebuje w tym okresie zwiÄ™kszonej dawki wapnia i mineraÅ‚ów. WÅ‚aÅ›ciwie zbilansowana dieta dostarcza jej i dziecku wszystkich niezbÄ™dnych skÅ‚adników odżywczych i mineralnych. W przypadku niedoborów wapnia diecie, uruchamiane sÄ… jego zapasy zmagazynowane w tkance kostnej matki, tak aby dziecko wraz ze spożywanym pokarmem otrzymywaÅ‚o nie zmienionÄ… ilość tego pierwiastka. Karmienie piersiÄ… i ciąża nie zwiÄ™kszajÄ… ryzyka osteoporozy u kobiet bÄ™dÄ…cych na diecie bogato witaminowej i majÄ…cych wysoki wyjÅ›ciowy poziom wapnia. Kobiety u których wystÄ™powaÅ‚ ciÄ…gÅ‚y deficyt tego pierwiastka w diecie, mogÄ… być zagrożone ryzykiem utraty masy kostnej podczas laktacji i ciąży i zwiÄ…zanym z tym przyÅ›pieszonym rozwojem osteoporozy w wieku późniejszym. ProponowanÄ… metodÄ… zapobiegajÄ…cÄ… temu zagrożeniu jest stosowanie przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia diety o wysokiej zawartoÅ›ci wapnia i przyjmowania preparatów wapniowych, takich jak  Strong Bones i New Life .

W przypadku gdy, rzeczywista konsumpcja wapnia jest niższa od zapotrzebowania organizmu, wówczas wystÄ™puje ujemny bilans wapniowy. Oznacza to, że uzyskanie potencjalnej masy kostnej bÄ™dzie niemożliwe lub już istniejÄ…ca masa kostna ulegnie zmniejszeniu. W codziennej diecie osoby dorosÅ‚ej powinniÅ›my dostarczyć do organizmu 1000-1200 mg wapnia, ale z powodu przetworzonej żywnoÅ›ci dostarczamy go tylko od 300-400 mg.

 

Pomyśl - jakie niedobory powstają w ciągu: dnia, tygodnia, miesiąca, lat!

 

Nasze serce, by prawidłowo funkcjonować potrzebuje wapnia, dlatego też jeśli mamy jego niedobory, organizm zużywa zasoby wapnia zgromadzone w kościach, w efekcie czego następuje zrzeszotowienie, czyli osteoporoza.

Mimo, że postać kliniczna choroby osteoporoza dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety, o wiele częściej wystÄ™puje ona u kobiet. Oprócz czynnika genetycznego należy uwzglÄ™dnić fakt, że kobiety żyjÄ… dÅ‚użej niż mężczyżni i sÄ… ( przynajmniej w wieku starszym ) mniej aktywne fizycznie. Na kobiety znaczÄ…cy wpÅ‚yw wywiera poród i menopauza oraz fakt, że spożywajÄ… zwykle mniej wapnia, niż potrzebne jest to do utrzymania tkanki kostnej.

"Przeprowadzone w 1993 roku badania z udziaÅ‚em 122 kobiet po menopauzie, co najmniej trzy lata spożywajÄ…cych Å›rednio 750 mg wapnia dziennie wykazaÅ‚y, że suplementacja w iloÅ›ci 1000 mg wapnia dziennie zredukowaÅ‚a demineralizacjÄ™ kośćca o 43% w porównaniu z kobietami zażywajÄ…cymi placebo. Ponadto, suplementacja wapnia znaczÄ…co spowalniaÅ‚a demineralizacjÄ™ koÅ›ci krÄ™gosÅ‚upa i koÅ„czyn." 

ZródÅ‚o:Nutrition & Health

 

Profilaktyka osteoporozy u młodzieży i dorosych produktem Strong Bones

Aby zapobiec chorobie osteoporoza i uniknąć problemów z niÄ… zwiÄ…zanych ( pÄ™kajÄ…ce koÅ›ci, zÅ‚amana noga czy zÅ‚amana rÄ™ka, zÅ‚amanie gÅ‚ówki szyjki koÅ›ci udowej, zÅ‚amanie koÅ›ci przedramienia itp.), musisz uzupeÅ‚niać wapÅ„ w postaci suplementów żywieniowych.

W naszej ofercie produkt o nazwie Strong Bones, to zestaw wapnia w poÅ‚Ä…czeniu z magnezem w idealnym stosunku 2 : 1. W tym poÅ‚Ä…czeniu wapÅ„ nie bÄ™dzie przyczynÄ… tworzenia siÄ™ kamieni nerkowych czy żóÅ‚ciowych- bÄ™dzie dziaÅ‚aÅ‚ na caÅ‚y organizm i doskonale siÄ™ wchÅ‚aniaÅ‚.

Strong Bones zawiera organiczny wapÅ„ z muszli ostryg morskich, co różni go od innych produktów wapniowych wytwarzanych na bazie koÅ›ci zwierzÄ™cych. WapÅ„ i magnez sÄ… niezbÄ™dnymi skÅ‚adnikami budulcowymi organizmu. Brak wapnia może powodować również krzywicÄ™, próchnicÄ™ i wadliwÄ… pracÄ™ serca. Bywa przyczynÄ… skurczów mięśni, a także zwiÄ™ksza podatność na stresy, alergie i stany zapalne. Preparat ten wystpuje w postaci chelatowej co cechuje jego b. dobrÄ… wchÅ‚anialność.

Magnez bierze udziaÅ‚ w procesach wytwarzania energii, przemianie wÄ™glowodanów, tÅ‚uszczów i biaÅ‚ka. Wraz z wapniem dziaÅ‚a uspokajajÄ…co, przeciwdepresyjnie, poprawia pracÄ™ serca i ukÅ‚adu krążenia. WiÄ™ksze dawki wapnia i magnezu zaleca siÄ™ kobietom w ciąży, karmiÄ…cym, zażywajÄ…cym tabletki hormonalne i kobietom po menopauzie.