{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Nieprzyjemny zapach z ust

NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST,  HALITOZA, NIEŚWIEŻY ODDECH

 

Nieprzyjemny zapach z ust może mieć swoje źródło w gardle, przełyku lub żołądku. Przykry zapach z ust może towarzyszyć chorobie wrzodowej, ostrym nieżytom żołądka, zespołowi złego wchłaniania, przejadaniu się, uchyłkom przełyku, zwężeniom przełyku, czy też niedrożności jelit. Nieprzyjemny zapach z ust może też być z powodu zapalenia błony śluzowej nosa, zatok, gardła lub migdałków, a także choroby płuc.

Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust dotyczy wielu osób. . Przyczyny tej dolegliwości są zazwyczaj niegroźne i tylko w pojedynczych przypadkach nieświeży oddech jest oznaką poważnej choroby. Wydawać by się mogło, że problem jest błahy. Jednak nieprzyjemny zapach z ust może skutecznie utrudniać życie - zniechęcać znajomych, uniemożliwić zaprzyjaźnianie się z nowymi osobami, może też dyskwalifikować w oczach pracodawcy. Nieświeży oddech stanowi często większy problem dla otoczenia niż dla osoby dotkniętej tą przypadłością. Niedoskonałość węchu powoduje, że często osoba, której oddech jest nieprzyjemny nie zdaje sobie z tego sprawy.


Test zapachu
Gdy chcesz sprawdzić, czy zapach z twoich ust jest nieprzyjemny, zapytaj kogoś bliskiego. Jeśli się wstydzisz, sprawdź to sam, 2-3 godziny po posiłku. Wtedy w ustach znajduje się najwięcej bakterii. Wcześniej nie myj zębów, nie używaj środków odświeżających oddech (płynu, gumy do żucia czy cukierków miętowych).
Szeroko otwórz usta i maksymalnie wysuń język. Tylną część języka kilka razy potrzyj palcami, a następnie powąchaj palce.
Suchą szczoteczką do zębów przez 3 minuty szoruj zęby, jak przy każdym myciu. Nie używaj wody ani pasty, nie płucz szczotki. Powąchaj ją, gdy upłynie pół minuty.
Niewoskowaną i nieperfumowaną nicią dentystyczną wyczyść przestrzenie między zębami. Po półminucie powąchaj nitkę.
Przyjmuje się, że woń utrzymująca się na nitce lub szczoteczce jest identyczna z tą, który wydziela się z ust.

 

Źródła nieprzyjemnego zapachu z ust to:

*niedokładne mycie zębów, dziąseł i języka powoduje, że bakterie mają pożywkę z resztek jedzenia,
*choroby uzębienia (ubytki próchnicowe, zgorzel miazgi, psujące się pozostawione korzenie zębów),
*bakteryjne zapalenie dziąseł i przyzębia,
*grzybica jamy ustnej ( zakażenia pojawiają się po kuracji antybiotykowej albo wtedy, kiedy układ odpornościowy jest osłabiony,
*nalot na tylnej części języka,
*owrzodzenia i przetoki w jamie ustnej,
*zużyte, porowate protezy, których oczyszczenie jest trudne,
*zmniejszony dopływ śliny i wysychanie śluzówek: oddychanie przez usta, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenie papierosów, *nadużywanie alkoholu, zażywanie niektórych leków (np. odwadniających, psychotropowych), które wysuszają gardło i usta oraz hamują wydzielanie śliny,
*czosnek, cebula (poza obecnością w ustach, substancje zapachowe zawarte w czosnku i cebuli są też wchłaniane w jelitach i wydychane przez płuca)

 

Jama ustna jest wspólnym odcinkiem dwóch układów – pokarmowego i oddechowego. Zapach obecny w wydychanym powietrzu może być zatem objawem jakiegoś zaburzenia w każdym z tych układów. Najczęściej nieprawidłowy zapach wiąże się z obecnością jakiegoś złowonnego gazu w powietrzu wydychanym, którego normalnie tam nie ma. Cuchnące gazy mogą także powstawać, jeżeli cierpimy na grzybicę przewodu pokarmowego lub zakażenie bakteriami beztlenowymi. Brzydki zapach jest wyczuwany i w wydychanym powietrzu, i w gnębiących chorego wiatrach.
 

Skąd ten gaz?
* za jego powstawanie mogą być odpowiedzialne drobnoustroje - bakterie, wirusy, grzyby
*nieprawidłowy skład metaboliczny śliny czy soków żołądkowych, a zatem nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych
* uporczywe zaparcia powodują, że pokarmy dłużej przebywają w przewodzie pokarmowym, gniją i wytwarzają gazy, które cofają się (skoro nie mogą wyjść inaczej).

Bywa, że niemiły zapach z ust towarzyszy chorobie wrzodowej żołądka, ostrym nieżytom przewodu pokarmowego, zapaleniu błony śluzowej żołądka, zespołowi złego wchłaniania oraz zbyt małej ilości enzymów wydzielanych przez trzustkę i wątrobę. W tym ostatnim przypadku pokarm nie jest prawidłowo trawiony i gnije w żołądku.

Jaka więc rada?
Odwiedź dentyste, zadbaj o higienę jamy ustnej dodając  1-2 kropli produktu Oxy Max do pasty do zębów, zadbaj o przewód pokarmowy, jelita, a wogóle oczyść swój organizm. Ulgę naszym organizmom może przynieść kuracja dla dzieci i kuracja dla dorosłych.