{literal}
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ
{/literal}

Hity CaliVity

        

    Polinesian Noni

      

         Ocean 21 

    

       ParaProtex

     

       AC-Zymes

      

         Nopalin

        

         OxyMax

 

Suplementy Calivita

Jak stosować Noni

 

POLINESIAN NONI CALIVITA   JAK STOSOWAĆ SOK NONI   DLACZEGO PIĆ NA CZCZO ?

 

"Noni jest środkiem spożywczym wspomagającym zdrowie, jest egzotyczną rośliną, której sok jest błogosławieństwem dla przemiany materii, nie jest jednak lekarstwem. Z tego powodu nie istnieją ściśle określone zasady dawkowania. Każdy człowiek jest inny, każdy system przemiany materii reaguje inaczej. Podczas picia soku z noni należy po prostu dokładnie zwracać uwagę na reakcje organizmu i ewentualnie poradzić się lekarza.

Zapotrzebowanie na proteiny jest u każdego z nas bardzo zróżnicowane i zależne od wielu czynników. Należy do tego na przykład stan zdrowia, wiek, wzrost i waga, ale również sytuacja osobista jak i prowadzony tryb życia i sposób odżywiania się.

Ponieważ jednak przeprowadzono już badania na ponad 10 tysiącach pacjentów, zaobserwowano pewne przybliżone dawki, niezbędne do osiągnięcia pozytywnych rezultatów.

Osoby zdrowe, pragnące jedynie poprawić ogólne samopoczucie i dbające o profilaktykę, powinny pić nakrętke soku  rano na czczo. 

Chorzy, w zależności od stopnia zaawansowania choroby i jej rodzaju, powinni pić noni trzy razy dziennie: rano, w południe i wieczorem zawsze pól godz przed posikiem. I tutaj minimalna jednorazowa dawka wynosi 30 ml. Ilość wypijanego na raz soku można w razie potrzeby zwiększyć, nie istnieje bowiem żadne niebezpieczeństwo przedawkowania albo uzależnienia się od niego.

Profilaktyka u dzieci:

Dzieci w wieku szkolnym od lat 16 -tu piją połowę dawki dla dorosłych

Dzieci w wieku szkolnym poniżej lat 16-tu 10 ml.

Dzieci w wieku przedszkolnym 5 ml. 

Noni pomaga nie tylko ludziom, lecz przynosi także bardzo dobre wyniki przy leczeniu zwierząt. Ważące około 50 kg zwierzę otrzymuje dawkę dla dorosłych; kot o wadze 5 kg pije 30 : 10 = 3 ml (dzielimy przez 10, ponieważ waży 10 razy mniej niż 50 kg). W takiej sytuacji najlepiej odmierzyć dawkę pipetą.

Za każdym razem ważne jest, aby pić noni z nakrętki lub kieliszka, a nie podawać metalową łyżką.

DLACZEGO TAKIE WAŻNE JEST PICIE SOKU POLINESIAN NONI NA CZCZO ?

 

Aby prokseronina i inne ważne składniki w soku noni, noni, mogły dotrzeć do jelita grubego  i wniknąć tam do wnętrza ciała, musi ona najpierw przejść przez pierwszą ważną przeszkodę - przez żołądek.

Odpowiadając z góry na zdziwienie chciałbym wyjaśnić, że przewód pokarmowy zaczynający się w ustach, biegnący do żołądka i przez jelito cienkie i grube aż do odbytu, nie należy do wnętrza organizmu. Jest jak gdyby wciśniętą do środka zewnętrzną powłoką ciała. Dopiero za ściankami jelit zaczyna się wnętrze ciała — tam ma miejsce proces przemiany materii. Żołądek jest dlatego tak niebezpieczny dla noni, ponieważ wraz z wydzieleniem się soków trawiennych, przyjmowane przez usta pożywienie rozkładane jest na części składowe. Gdy prokseronina rozpadnie się, staje się dla systemu przemiany materii całkowicie bezużyteczna jako stopień wstępny do syntezy kseroniny.

Z tego powodu nie należy również pić soku z noni razem z mlekiem ani z nierozcieńczonymi sokami, aby nie wprawić w ruch procesu trawienia w żołądku.


CZY MOŻNA PIĆ NONI RAZEM Z LEKARSTWAMI?

Noni można przyjmować również wtedy, gdy zażywamy lekarstwa - nie istnieją tu prawie żadne przeciwwskazania! W wielu przypadkach wzmacnia nawet skuteczność lekarstw. W każdym bądź razie powinno się w takim przypadku skonsultować z lekarzem, bo, być może, będzie konieczne obniżenie ich dawki. W ten sposób możemy często uniknąć nieprzyjemnych działań ubocznych wywołanych braniem lekarstw.

Aby uniknąć nieporozumień: osoby przyjmujące lekarstwa mogą też pić sok z noni, ale nigdy jednocześnie z lekarstwami! Mogłoby wtedy, z powodu enzymatycznej aktywności w przewodzie trawiennym, dojść do wzajemnego przeszkadzania sobie różnych substancji lub też do niepożądanych, aczkolwiek niegroźnych skutków ubocznych jak rozwolnienie lub lekkie bóle brzucha. Gdy tylko lekarstwo dostało się do systemu przemiany materii, nie dochodzi już, według dostępnych informacji, do żadnych interakcji. Wręcz przeciwnie: poprawia zdolność ciała do przyjęcia lekarstw i wzmacnia ich działanie! Dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Jeszcze raz: lekarstwa powinny być przyjmowane w odstępie czasowym. W większości przypadków wystarcza kwadrans. Na wszelki wypadek można to wypróbować we współpracy z lekarzem. To samo dotyczy kawy, alkoholu i nikotyny!

Z tego samego powodu wskazane jest przeniesienie mycia zębów na czas po śniadaniu i zachowania odstępu około 20 minut od momentu wypicia soku.


"Noni owoc zdrowia" - autor Jacek Skarbek

Owoc noni w Polinesian Noni przetwarzany jest na sok noni w technologii liofilizacji. Proces liofilizacji likwiduje występowanie bakterii chorobotwórczych w produktach stąd liofilizowane produkty nie potrzebują konserwantów chemicznych. Dzięki technologii liofilizacji zachowują naturalność składników co znacznie zwiększa ich bioaktywność.